uraza, miała być duma

Zostałam dziś zaatakowana w autobusie, spokojnie do rękoczynów nie doszło. Ale zostałam dość mocno obrażona, zwymyślano mi itd. i za co?
 A za to, że miałam przypięty kotylion do płaszcza. Dziś dzień 11 listopada, byłam na paradzie żołnierzy – głównie dlatego w tym zimnie wytrzymałam, bo mój brat maszerował. Niestety wśród tylu żołnierzy, jego nie dostrzegłam 🙁
Zauroczona Dniem Niepodległości na Węgrzech, bardzo chciałam i to święto w Polsce zrozumieć. Gdy patrzyłam na twarze Węgrów podczas ich święta, byłam zaskoczona, bo w swoim kraju nigdy czegoś takiego nie widziałam. Dziś chciałam poczuć dumę od ludzi, że są Polakami, że ich historia i kultura jest dla nich ważna. Bo przecież oto w tym święcie chodzi – prawda? To nie jest dzień, w którym oceniamy na rząd, nie dyskutujemy o ustawach… To święto jest związane z naszą historią.
W autobusie dość młodzi chłopacy (może około 25 lat) zaczęli dość w chamski sposób wypowiadać się na temat mnie i mojej koleżanki, która również miała kotylion przyczepiony. Że jesteśmy beznadziejne, że nie jesteśmy patriotkami, bo chwalimy nasz rząd, że nie chcemy nic zrobić by żyło się lepiej w Polsce, że podatki to kradzież…  i ważne pytanie – co ci dał ten rząd? —- dokładnie nie przytoczę, bo i po co? Nie chcę tu przeklinać z takiego powodu.
I jest mi strasznie smutno, bo zostałam obrażona tylko dlatego, że postanowiłam świętować dzisiejszy dzień. Heh, nie czuję się źle z moją decyzją, wiem, że co roku będę się starać jakoś uczcić ten dzień. Tylko smutno mi jest, że są ludzie którzy mają takie poglądy, którzy nie rozumieją.
Ja też często narzekam na Polskę, porównuję ją z innymi krajami. Wiem, że ciężko jest tu żyć – choć widziałam kraje gdzie jest jeszcze gorzej. Ale miłość do kraju, to przecież coś innego. Ja patrząc na mojego brata czy też na losy moich dziadków i innych, którzy walczą, czy walczyli o ten kraj – czuję się dumę.

 

7 komentarzy

  1. Ja w sumie, przyznam się, że patriotką jako-tako na co dzień się nie czuję. Nie interesuję się za bardzo polityką, poza tym, że czasem się pośmieję z polityków, Lubię Tuska;)ALE uwielbiam żołnierzy i w taki dzien jak ten jestem też dumna. Na fb pisałam… najbardziej lubię komandosów i jednostki desantowe.:D A Twój brat w jakich oddziałach służy?
    Buźka

  2. To strasznie smutne 🙁 wiesz, w Norwegii ten dzień świętowany jest tak hucznie i z tak wielką dumą, że jak pierwszy raz miałam okazję zoabczyć to na własne oczy to prawie doznałam szoku … Polacy nie potrafia sie chyba tak jednoczyć, nie potrafią pamiętać …

  3. A ja uważam, że te wszystkie święta narodowe powinny zostać zlikwidowane, to co działo się w Wawie potwierdza moje przekonanie, niestety ale nasze społeczeństwo to narzekająca banda oszołomów, a prawda jest taka, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma…ja dumną nie jestem, mnie to wsio ryba czy byłabym Polką, Niemką czy Ukrainką, najważniejsze abym żyła w kraju wyzwolonym !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.